chilopod آخرین پنجره بازیکن تراکتور

chilopod: آخرین پنجره بازیکن تراکتور استخدام تراکتور تراکتورسازی تراکتور سازی

گت بلاگز اقتصادی طلسم صادرات مرغ و تخم مرغ همچنان ادامه دارد

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: علی رغم گذشت دو هفته از اعلام پاکی کشور عزیزمان ایران از آنفولانزای حاد پرندگان، خبری از صادرات نیست.

طلسم صادرات مرغ و تخم مرغ همچنان ادامه دارد

محمد یوسفی مدیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به آخرین اوضاع صادرات مرغ، اظهار داشت: اگرچه هیچ مانع بهداشتی جهت صادرات مرغ از کشور وجود ندارد، ولی به باعث عدم مزیت قیمتی امکان مسابقه با رقبا در بازارهای نشانه نیست.
وی با اشاره به اینکه علی رغم گذشت دو هفته از اعلام پاکی کشور عزیزمان ایران از آنفولانزای حاد پرندگان خبری از صادرات نیست، افزود: هنوز مشتری جهت مرغ و تخم مرغ ایرانی در بازارهای نشانه نیست از این رو با کشورهای عراق و حاشیه خلیج فارس جهت زیاد کردن صادرات در حال مذاکره هستیم.

عبارات مهم : ایران

یوسفی ادامه داد: با توجه به اوج بودن قیمت مرغ تولیدی در کشور جهت مسابقه در بازارهای نشانه باید جوایز صادراتی در اختیار صادر کنندگان قرار گیرد، در غیر این صورت امکان مسابقه وجود ندارد.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به مازاد تولید مرغ بیان کرد: در حال حاضر ماهیانه با مازاد ۱۰ الی ۱۵ هزارتنی تولید روبرو هستیم از این رو در صورت عدم تخصیص جوایز صادراتی از سوی دولت زنجیره ها از محل سود فروش داخلی باید بخشی را به یارانه صادرات تخصیص داده شده است دهند.
خبری از صادرات تخم مرغ نیست
ناصر نبی پور مدیر هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگارصنعت، تجارت و کشاورزی گفت: علی رغم اعلام پاکی کشور عزیزمان ایران از آنفولانزای حاد پرندگان به باعث نبود مشتری در بازارهای نشانه خبری از صادرات نیست.
وی افزود: سایر رقبا همچون ترکیه تخم مرغ را با نصف قیمت تخم مرغ کشور ما به بازار عراق صادر می کنند از این رو تشکل ها جهت پرداخت سوبسید به صادرکنندگان، باید کمک کنند.
نبی پور تصریح کرد: هر سال بیش از ۲۰۰ هزارتن مازاد تخم مرغ در کشور وجود دارد که تنها راهکار خروج مازاد صادرات است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | صادرات | مسابقه | اقتصادی | صادرات تخم مرغ | آنفولانزا حاد پرندگان | ترکیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog