chilopod آخرین پنجره بازیکن تراکتور

chilopod: آخرین پنجره بازیکن تراکتور استخدام تراکتور تراکتورسازی تراکتور سازی

گت بلاگز فرهنگی هنری زندگی دوباره یک موزه در موزه پست

موزه پست و تلگراف می‌تواند لقب زندگی دوباره یک موزه را به خود تخصیص داده شده است دهد.

زندگی دوباره یک موزه در موزه پست

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگریگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ موزه پست و تلگراف یا موزه ارتباطات امروزه می تواند لقب زندگی دوباره یک موزه را به خود تخصیص داده شده است دهد.

عبارات مهم : زندگی

بنابراین گزارش، بنای این موزه در میان سال های 1307 تا 1313 شمسی با هزینه 500 هزار تومان در خیابان سپه بنا قرار داده شد و معمار آن نیکلای مارکف، معمار ایرانی- گرجستانی بود.
شایان ذکر هست؛ نخستین موزه پستی کشور عزیزمان ایران با الگوبرداری از موزه های خاص کارانه اروپایی در سال 1311 در بخشی از ساختمان وزارتخانه پست و تلگراف (تلگرافخانه) بنا شد و تا پیش از ویرانی ساختمان تلگرافخانه در سال 1349 برقرار بود.
ابزارها و اشیای این موزه بعد از تخریب بنای وزارتخانه پست و تلگراف به بال غربی عمارت اداره پست منطقه باغ ملی انتقال یافته شدند و موزه ارتباطات (پست و مخابرات) امروزی در 10 بهمن ماه سال 1369 بازگشایی شد. این موزه با نمایش آثار گوناگونی از پیشینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشورمان، روند پیش رونده ابزارهای ارتباطاتی را در بستر تاریخ نشان می دهد.
موزه پست و تلگراف به عنوان یکی از کهن ترین و زیباترین ساختمان های دولتی برپا شده است جایگاه شایسته ای جهت دیدار علاقمندان به آثار تاریخی و کهن به حساب می آید.
گفتنی است از جمله اشیایی که در موزه پست و تلگراف نگهداری می شوند می توان به نمونه هایی از کهن ترین نوشت افزارها و ابزارهای فرستادن بسته های پستی و چاپاری، تلفن های نخستین (شناخته شده است به «هندلی» با مراکزی ۲۰ و ۳۰ شماره ای)، خبر رسان تلگرام های مورس، تمبرها و دیگر ابزار ارتباطات و مخابرات از کبوتر نامه بر تا ماهواره اشاره کرد.
خاطرنشان می شود موزه پست و تلگراف هم اکنون در خیابان امام خمینی کنار سردر باغ ملی قرار دارد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | معمار | تلگراف | خیابان | مخابرات | ساختمان | مخابرات | موزه پست و تلگراف

زندگی دوباره یک موزه در موزه پست

زندگی دوباره یک موزه در موزه پست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog